فروش آپارتمان نوشهر-نوشهر- بلوار شهید خیریان - شاهد شاهد 7 انتهای کوچه ساختمان سه طبقه.. 200 متر منساحت.. 67 م...

ادامه

فروش آپارتمان تهران پیروزی و محدوده پیروزی-پیروزی- شاه ابادی - تاجری - ده متری قاسمی شهرابی-- 100 متر مساحت زم...

ادامه

فروش آپارتمان در تهران سبلان شمالی-سبلان شمالی- خیابان حقیقت پسند- کوچه اسلامی- پلاک 7-- منزل مسکونی 33 متری و...

ادامه

فروش خانه در گیلان لنگرود-لنگرود راه پشته روبروی مدرسه شهدای مدافع حرم ک اخوان- مساحت: 750 متر-- متراژ: 200 م...

ادامه

ایرانیان عزیز ميتوانيد بهترين املاک ترکيه ، املاک استانبول، املاک آنتاليا، املاک آلانيا، فروش آپارتمان ترکيه، ...

ادامه
 

سام عقبایی در نشست خبری با اشاره به رشد نامتعارف قیمت مسکن در دو دهه گذشته گفت: از سال 71 تا 94 شاهد افزایش قیمت هزار درصدی مسکن در کشورمان بودیم به عبارت دیگر در طول 23 سال قیمت مسکن در ایران 104 برابر شده است که این به دلیل نبود شاخص‌های تکنیکال در حوزه قیمت بازار مسکن است.

دوشنبه 9 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

1-1ـ رعايت ضوابط مربوط به حريم اشراف بناها و مسائل مشرفيت در موردكليه‌بناهائي‌كه‌درمجاورت‌يك ‌قطعه‌مالكيت‌احداث مي‌شود، الزامي است. 2-1ـ با توجه به نحوه تابش خورشيد در شهر اصفهان، رعايت حريم سايه‌اندازي در احداث بنا در قطعات مالكيت الزامي است. بدين معني كه ارتفاع بناي واقع در جنوب يك قطعه مالكيت نبايستي از حداقل فاصله آن از بر مجاز ساختمان قطعه مالكيت واقع در شمال آن تجاوز نمايد.

دوشنبه 9 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

محل استقرار ساختمان در شرایط متعارف باید در قسمت شمالی زمین باشد ، در موارد استثنائی مانند وجود درختان قطور و یا شرقی غربی بودن زمین و نظایر موضوع با توجه به وضعیت استقرار ساختمان های مجاور در شورای معماری مطرح و تصمیم لازم اتخاذ می گردد.

دوشنبه 9 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

ه این ترتیب، در شرایطی که ساخت و ساز واحدهای مسکونی در حالت رکود به سر می‌برد و عملا به دلیل عدم فروش واحدهای نوساز سازندگان، گردش مالی کافی در این بخش وجود ندارد، مالکانی که برای نوسازی ملکشان روش مشارکت را انتخاب کرده‌اند با قدری تعدیل شرایط، در مقایسه با آنچه طی سال‌های اخیر در این بازار مرسوم بوده است،

یکشنبه 8 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

اولویت بندی مناطق مشهد بر اساس عوامل محیطی مانند:باد،شیب زمین و همچنین از نظر وضعیت منطقه از نظر دفع فاضلاب،نزدیکی به گسل زلزله انجام می شود

یکشنبه 8 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

سیاری از مراجعین به شهرداریها افرادی هستند که سروکار آنان ا کمیسیونهای ماده صد شهرداری است و مشکل آنان باید در کمیسیونهای ماده صد مورد رسیدگی قرار گیرد . بخشی از افرادی که پرونده آنها در این کمیسیونها رسیدگی می شود کسانی هستند که بدون داشتن پروانه ساختمانی ، مبادرت به احداث بنا نموده اند

یکشنبه 1 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

تخلف ساختمانی به معنی نقض قوانین و ضوابط شهرسازی، فنی، ایمنی و بهداشتی در احداث ساختمان است و ابهام در قوانین و مقررات ناظر بر ساخت و ساز از جمله علل تخلف ساختمانی است و مبنا و مستند رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده قانونی و حریم مصوب شهرها ماده صد قانون شهرداریها و تبصره های یازده گانه آن در خارج از حریم مصوب شهرها کمیسیون بند 3 تبصره 2 ماده 99 قانون شهرداریها که منبعد به اختصار کمیسیون ماده 99 نامیده میشود، میباشد.

یکشنبه 1 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

شيوه برخورد با تخلفات ساختماني در تهران حالت «بازدارندگي» به خود مي‌گيرد. شهرداري نرخ پايه تعرفه‌هاي جريمه براي «ساخت‌وسازهاي مغاير با پروانه‌ صادر شده» را متناسب با تورم و قيمت روز املاك، تغيير داده است؛ به‌طوري‌كه جرايم تخلفات مسكوني تا سه برابر و تخلفات تجاري بين دو تا چهار برابر تعرفه‌هاي فعلي افزايش مي‌يابد. معاون شهرسازي شهرداري با تاييد «ناچيز بودن جرايم كنوني در مقايسه با عايدي حاصل از تخلفات عمدي براي بساز و بفروش‌ها» اعلام كرد: نفع مالي تخلف در فرمول جديد از بين مي‌رود.

یکشنبه 1 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

تخریب ساختمانها به عنوان اولین مرحله از ساخت و ساز اثرات متعددی بر محیط شهری و شهروندان می گذارد، از این رو از اهمیت فراوانی برخوردار است

یکشنبه 1 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

نظام حقوقي ايران در يك تقسيم بندي كلي به مراجع اداري و مراجع قضايي تقسيم مي شود كه اين مراجع نيز خود به مراجع عمومي و استثنايي تقسيم مي شوند . مراجع قضايي عمومي همان دادگاه هاي عمومي موجود در نظام قضايي كشور و مراجع قضايي استثنايي هم به دو شاخه كيفري و حقوقي تقسيم مي شوند .

یکشنبه 1 اسفند ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

1-1: “تراکم ساختمانی مجاز” حداکثر حجم ساخت و ساز تا سقف تراکم تعیین شده در طرح تفصیلی تهران از80 درصد تا 440 درصد (به جز در پهنه های ویژه بلندمرتبه) در پهنه‌های چهارگانه استفاده از اراضی شهر تهران، به تفاوت در هر کاربری و متناسب با مساحت قطعه و عرض معبر است، که به تفکیک هر زیرپهنه طبق نقشه پهنه‌بندی و براساس جداول پیوست شماره دو این سند است.

سه شنبه 26 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

خب این کار نیاز به مجوز دارد؛ مجوزی که به شما اجازه می‌دهد خانه قدیمی را تخریب کنید و خانه‌ای نو بسازید. کم‌کم باید باور کنیم که خانه‌های قدیمی‌ محله‌ها جایشان را به ساختمان‌های سربه فلک کشیده‌ای می‌دهند

سه شنبه 26 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

محل استقرار ساختمان در زمین: در شرایط متعارف در شمال زمین و موارد استثنایی مانند وجود درختان قطور و یا شرقی و غربی بودن زمین با توجه به محل استقرار ساختمان های مجاور در کمیسیون فنی بررسی می گردد.

سه شنبه 26 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

معمولا مستاجرها، به خصوص آن ها که فرزندان محصل دارند، فصل تابستان را برای تعویض یا تمدید اجاره منزل مسکونی خود در نظر می گیرند، شاید برای خودتان یا اطرافیان تان پیش آمده باشد

سه شنبه 26 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

مجری باید قبل از انعقاد قرارداد از محل اجرای ساختمان بازدید کرده و تمام اسناد و مدارک و نقشه ها را ملاحظه نموده و از موقعیت، نوع کار، وضعیت آب و هوا، امکان اجرای کار در فصلهای مختلف سال، انواع مصالح و تجهیزات و ماشین آلات و امکانات نیروی انسانی ماهر در بازار کار، آگاهی کامل داشته و باتوجه به اطلاعات مذکور در زمینه موضوع قرارداد و سود مورد نظر خود، تعهدات زیر را تقبل نماید

یکشنبه 24 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

عقدی است که به موجب آن یک نفر مال خود را به دیگری میسپارد برای آنکه آنرا مجانا" نگاهدارد. ودیعه گذار مودع و ودیعه گیر را مستودع یا امین می گویند

پنجشنبه 21 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

آیا می‌دانید برای تنظیم روابط بین مالك (موجر) و مستاجر، قانون، استانداردی را تعیین كرده است؟ رابطه بین مالك و مستاجر از جمله روابطی است كه عدم آگاهی هر یك از طرفین نسبت به استانداردهای آن، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به فرد وارد می‌سازد.

پنجشنبه 21 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

رهن و اجاره موضوعی است كه امروزه میان مردم تحت عنوان «رهن واجاره» مطرح و معمول است. این موضوع ممكن است در اشكال متعددی تحقق یابد، هرچند كه در این اقسام عنوان رهن وجود ندارد. در اینجا به اهم آنها اشاره می‏كنیم و درباره صحت یا بطلان آن از لحاظ فقهی بحث و بررسی به عمل می‏آوریم.

پنجشنبه 21 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

اوراق گواهی حق تقدم مسکن پیش‌تر در شعب بانک مسکن و تحت یک بازار غیرمسنجم معامله می‌شود که پس از پذیرش این اوراق در فرابورس، در عمل معامله این اوراق شکلی رسمی و ضابطه‌مند به خود گرفت.

پنجشنبه 21 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...

در طول سالهای اخیر بازار مسکن روزهای خوب و بدی را به خود دیده است . در برخی از برهه ها بازار جریان داشته و در دوره ای دیگر خرید و فروشی انجام نگرفته است. اما موضوعی که همواره وضعیت ثابتی داشته، اختلافاتی بوده که بابت تنظیم غیرحرفه ای و غیر رسمی قراردادهای مربوط به انتقال عین و منافع مسکن ایجاد شده است.

پنجشنبه 21 بهمن ماه 1395  |  اطلاعات بيشتر ...