ملک یابی در زمینه های خرید و فروش املاک در ترکیه قیمت های ویژه خرید خانه در ترکیه ، آپارتمان ، ویلا و زمین...

ادامه

اجاره مغازه 30 متری در بلوارپاسدارگمنام. شیشه میرال. کرکره برقی. آب. برق. گاز. تلفن. کف سنگ. سرویس بهداشتی. من...

ادامه
 
اخبار فروش آپارتمان فروش خانه
قیمت آپارتمان‌های زیر 50 متر در تهران (91/11/14)
حال و هوای این روزهای بازار مسکن از آشفتگی قیمت‌ها در این بازار حکایت دارد.

به گزارش پارس، در حال حاضر بازار مسکن که با نوسانات زیادی در خرید و فروش و اجاره بها مواجه شده، با فروشندگانی روبرو است که هر روز قیمت‌های خود را تغییر می دهند و در نهایت واحد خود را نمی‌فروشند.

در واقع این دسته از فروشندگان با ایجاد قیمت‌های کاذب سعی دارند که بیش از ارزش واقعی ملک خود را به فروش برسانند و در این میان، خریداران با مشکلات زیادی مواجه شده و حتی بخش زیادی از خرید منصرف شده اند.

البته مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام می کنند که تا چند روز دیگر 85 هزار واحد مسکن مهر در استان تهران به بهره برداری می رسد که می تواند تاثیر زیادی را دربازار مسکن داشته باشد اما هنوز بازار نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده و قیمتها به همان وضعیت سابق اعلام می‌شوند.

در این خصوص علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که تمام ساخت و سازهایی که در مسکن مهر و بافت فرسود انجام می گیرد، به این دلیل است که بازار مسکن ثبات لازم را داشته باشد اما اگر برخی قصد داشته باشند که بازار مسکن را مانند بازارهای دیگر به هم بریزند، مطمئن باشند که ما از ابزارهای قانونی استفاده می کنیم.

وی گفته است: اقداماتی مانند مالیات بر خانه های خالی و برمعاملات مکرر و همچنین بر زمین های بایر از اقداماتی است که وزارت راه درصورت عدم ثبات در بازر اجرایی می کند.

یکی از خریداران مسکن با ابراز نگرانی از نوسان قیمتها در بازار، گفت: چندین بار در این مدت برای معامله یک واحد به بنگاه رفتیم اما هر بار فروشنده یا از فروش پشیمان شده و یا اینکه قیمت را گران تر کرده است.

خریدار دیگری با تایید این گفته ها، افزود: این وضعیت موجب شده که ما از خرید مسکن منصرف شویم و منتظر باشیم که وضعیت بهتری در قیمتها بوجود بیاید.

قیمت آپارتمان‌های زیر 50 متر در تهران

یک آپارتمان 35 متری در ظفر، یک خوابه، نوساز و تکواحدی با 30میلیون تومان رهن، 20 میلیون تومان وام و 120 میلیون تومان نقد به فروش می رسد و واحد دیگری در انتهای وحدت اسلامی، نوساز با پارکینگ به مساحت 37 متر 105 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در خیابان کارون بین کمیل و مرتضوی واحدی 36 متری 12 ساله با 68 میلیون تومان نقد، 18 میلیون تومان رهن و 11 میلیون تومان وام به فروش می رسد و یک دستگاه آپارتمان در نواب بریانک به مساحت 40 متر با انباری و پارکینگ با 98 میلیون تومان نقد،20 میلیون تومان وام به همراه 10 میلیون تومان رهن و 210 هزار تومان اجاره به فروش می رسد.

واحدی 45 متری در خیابان پیروزی با عمر 20 ساله متری 2 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و واحد دیگری با همین متراژ بین دامپزشکی و هاشمی متری 2 میلیون و 900 هزار تومان به فروش می رسد. همچنین 50 متری در پاسداران یک خوابه با انباری 280 میلیون تومان و 50 متری نوساز در نارمک با آسانسور متری 4 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

خریداران 2 ماه گذشته آپارتمان‌های تهران کیستند؟(91/10/28)
دلال‌ها خودشان می‌خرند تا گران‌تر بفروشند !
این روزها دلالان در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی بسیار «بیش فعال» شده‌اند و در رابطه با این مساله مشاوران املاک در مناطق مختلف تهران علت حضور پررنگ این دسته از متقاضیان در بازار مسکن را نزدیکی به شب عید و مراجعه چشمگیر مصرف کننده‌های واقعی به بازار معاملات عنوان می‌کنند.

شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی نشان می‌دهد: نزدیک به یکی دو ماه است که دلالان در بازار مسکن بر اساس حساب و کتاب نرخ پیشنهادی فروش از سوی فروشنده‌ها به خرید برخی از واحدهای مسکونی رو آورده‌اند تا طبق برآوردشان در شب عید به اصطلاح سود خوبی را به جیب بزنند.
طبق اظهارات عده‌ای از بنگاهداران مسکن، دلالان از 2 ماه پیش یعنی به طور حدودی از ابتدای محرم که بسیاری از متقاضیان واقعی در 2 ماه محرم و صفر به دلیل عقاید مذهبی ترجیح دادند از بازار مسکن خرید نکنند، وارد بازار شدند.
از سوی دیگر در این دوماه گذشته که بازار معاملات خالی از تقاضا بود و عده‌ای از مالکان که به هر علت مجبور به فروش واحدشان بودند، دلالان را گزینه مناسبی به عنوان خریدار انتخاب کردند.
اوضاع و احوال بازار مسکن از بابت دلالان حاضر در بازار به این موضوع اشاره دارد که در بین قیمت‌های ارزنده پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی در یکی دو ماه آینده نرخ‌های حبابی و کاذب هم اعلام خواهد شد.
یکی از مشاوران املاک فعال در منطقه شمس آباد درباره وضعیت خرید و فروش واحدهای مسکونی در شرایط فعلی به «دنیای اقتصاد» اظهار کرد: معاملات مربوط به خرید و فروش مسکن تقریبا از دوماه قبل، از حالت رکود خارج شده است؛ چراکه یک طرف معامله اکثر معاملات این چند وقت، دلالان بودند.
وی در ادامه افزود: طی دوماه گذشته قیمت واحدهای مسکونی تا به امروز حدود 10 درصد افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود که نرخ‌های پیشنهادی تا دو ماه آینده هم حداقل 10 درصد دیگر با رشد مواجه شود. 
شاهسون در رابطه با میزان دخالت دلالان بر قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهایی که دست به دست بین آنها رد و بدل می‌شود، تاکید کرد: معمولا واحدهای نوساز بازه قیمتی مشخصی دارند به همین خاطر مالکان چه فروشنده‌های واقعی و چه دلالان نمی‌توانند قیمت واحدهای نوساز را به طور چشمگیر مورد نوسان قرار دهند. 
اما واحدهای چند سال ساخت بیشتر مورد توجه دلالان قرار می‌گیرد زیرا آنها در مورد این دسته از فایل‌ها قدرت بیشتری برای تغییر دادن قیمت‌ها دارند.
                                                                                                
                  
قیمت خانه‌های دربستی در تهران
اکثر ویلاهای مسکونی که در مناطق شمالی یا غربی تهران برای فروش به بازار مسکن عرضه می‌شوند از قابلیت سکونت برخوردار هستند اگرچه در برخی از فایل این دسته از املاک مسکونی به نقل از مالک ذکر شده است که فلان ملک از جواز ساخت یا دستور نقشه برای نوسازی بهره‌مند است اما خریدار در صورت تمایل می‌تواند از این امتیازات عنوان شده، استفاده کند در غیر صورت می‌تواند اقدام به سکونت در ملک خریداری شده کند.

از طرف دیگر در اغلب فایل ویلاهای معرفی شده به بازار فروش به نکته «بازسازی» اشاره شده است و این موضوع، این امکان را فراهم کرده که تنها مشتریان ویلاهای بیش از 25 سال ساخت، سازنده‌ها نباشند بلکه مصرف کننده‌ها هم سهمی در خرید ویلاها داشته باشند.
جدول نرخ‌های پیشنهادی فروش ستون نبض بازار امروز مربوط به ویلاهای فروشی (منظور از ویلا خانه دربست است که ممکن است حیاط هم داشته باشد) در مناطق مختلف تهران است که قیمت پیشنهادی فروش آنها از تاریخ هفت دی ماه تا روز گذشته است.
طبق نرخ‌های اعلام شده از سوی فروشنده‌ها، کمترین قیمت پیشنهادی فروش مربوط به ویلایی 180 متری در همایونشهر واقع در خیابان دریان نو است.
اگرچه 30 سال از عمر بنای این ملک می‌گذرد اما مورد بازسازی قرار گرفته است. ویلای مذکور متری 4 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین در جدول زیر بالاترین نرخ پیشنهادی فروش به ویلایی در عباس‌آباد تعلق دارد. این ویلا 800 متر مربع با 25 سال عمر بنا است که قیمت هر متر مربع آن 15 میلیون تومان برآورد شده است. 
این ملک طبق اظهارات مالک دوبلکس و قابل سکونت است. علاوه براین ویلای دیگری که قیمت هر متر مربع آن بالای 10 میلیون تومان تعیین شده است مربوط به یک دستگاه ویلای دوبلکس 200 متری در خیابان ولیعصر بالاتر از خیابان مطهری است. 
این ویلا از 25 سال سن برخوردار است اما بازسازی شده است. قیمت هر متر مربع فروش این ویلا 14 میلیون تومان پیشنهاد شده است.
نرخ‌های پیشنهادی ستون نبض بازار در هر محله ممکن است به ضعیف ترین یا با کیفیت ترین واحد مسکونی مربوط شود البته درجه کیفیت محله هم بر این امر تاثیر بسزایی دارد.
                                          


روایتی متفاوت از تغییر قیمت‌ها در بازار مسکن تهران (91/10/13)

حداقل قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران از مرز یک میلیون تومان گذشت.
خبرگزاری ایسنا در یک گزارش میدانی روز گذشته اعلام کرد: پایتخت با آپارتمان‌های مترمربعی یک میلیون تومان خداحافظی کرد و هم اکنون حداقل قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در جنوبی‌ترین نقطه شهر تهران یک میلیون و 200 هزار تومان است.

براساس این گزارش، در حالی‌که مسوولان و کارشناسان حوزه مسکن از رکود چند ماهه مسکن در کشور صحبت کرده و دلیل این رکود را بی‌ثباتی در بازار ارز بیان می‌کنند، طی دو هفته گذشته شاهد افزایش دوباره قیمت مسکن بودیم.
به گفته تحلیلگران، با آرام‌تر شدن بازار ارز در کشور‌، انتظار ثبات قیمت در بازار مسکن بیشتر می‌شود، اما قیمت واحدهای مسکونی شهر تهران نشان‌دهنده‌ افزایش 200 تا 300 هزار تومانی هر متر در بیشتر نقاط شهر است که برخی مشاوران املاک و سرمایه‌گذاران بخش مسکن از احتمال افزایش قیمت در ماه‌های پایانی سال می‌گویند.
تغییر قیمت مسکن در سه هفته اخیر!
در این میان برخی مشاوران املاک معتقدند خانه‌های شهر تهران طی سه هفته اخیر با کمی افزایش قیمت رو به رو بودند؛ به طوری‌که برخی مالکان به طمع افزایش قیمت، دست از فروش کشیده‌ و برخی دیگر به دلیل ترس از نبود مشتری، خانه‌ها را به بالاترین قیمت به فروش می‌رسانند.
هرچند با ساخت مسکن مهر و تحویل به متقاضیان اوضاع اجاره، خرید و فروش مسکن در شهرهای بزرگ به ویژه تهران بهبود یافته و سرریز جمعیت شهرهای بزرگ به شهرهای جدید کشیده شده است، اما هنوز شهرهای بزرگ به ویژه تهران،‌ با کمترین نوسان بازار ارز دچار افزایش قیمت مسکن چه در خرید، فروش و چه رهن و اجاره می‌شوند.
ایسنا می‌افزاید: با وجود اینکه بخش عظیمی از مصالح ساختمانی در داخل کشور تولید می‌شود یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن، افزایش قیمت مصالح ساختمانی ذکر می‌شود.
نقش مشاوران املاک چیست؟
آن طور که مشاوران املاک می‌گویند: 80 درصد مصالح ساختمانی در داخل کشور تولید می‌شود، با این حال نباید نوسانات ارز تاثیر چندانی بر بازار مسکن داشته باشد، اما متاسفانه عده‌ای از این موقعیت سوءاستفاده کرده و برخی مالکان قیمت ملکشان را طی مدتی و به‌صورت روزانه تغییر دادند.
در ادامه این گزارش به نقل از مشاوران املاک آمده است: مشاوران املاک در این میان نقش تنظیم‌کننده بازار و رضایت دو طرف را برعهده دارند و خرید و فروش‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها بیش از هر چیز نیاز به فرهنگ‌سازی دارد.
کارشناسان مسکن همچنین، دلایل مختلفی همچون نوسانات ارزی،‌ قیمت در هر محله شهر، نوع متریال ساختمانی،‌ سبک ساخت، ‌مهندس ساخت بسته به تحصیلات عالیه، ‌دور و نزدیکی به محل طرح ترافیک شهر، ‌نزدیکی به مراکز خرید و دسترسی به بزرگراه‌ها و عوامل متعدد دیگر را از عوامل افزایش خرید و فروش مسکن در مناطق مختلف شهری عنوان می‌کنند، اما هیچ یک از این موارد به طور مطلق و به تنهایی دلیل افزایش قیمت مسکن نیست.
گران ترین آپارتمان ها متری چند؟
بر اساس مشاهدات، طی هفته‌های اخیر قیمت واحدهای مسکونی در برخی مناطق با افزایش 300 هزار تومانی مواجه بوده به طوری‌که قیمت بعضی واحدهای مسکونی در شهر تهران از متری یک میلیون و 200 هزار تومان جنوب شهر تا 25 میلیون تومان شمیرانات به فروش می‌رسد.ماجرای جدایی شمیرانات و تاثیر آن بر قیمت به روایت مشاوران املاک
اعیان‌نشین تهران جزیره می‌شود؟ (91/10/5)
ممکن است در آینده‌ای که دور یا نزدیک بودن آن مشخص نیست، قانون مصوب سال 1366 که طرح جدایی شمیرانات از تهران را هدف قرار داده است ، به اجرا در بیاید تا منطقه یک پایتخت که همین الان همچون تافته جدا بافته محسوب می‌شود به جزیره اعیان نشین در شمال تهران تبدیل شود!

عده‌ای از بنگاهداران مسکن در منطقه یک تهران در واکنش به تصمیم مجمع نمایندگان مجلس مبنی بر جدایی شمیرانات از تهران تاکید کردند که احتمال دارد رویدادهای ناخوشایندی برای بازار معاملات مسکن این منطقه اتفاق بیفتد.
چراکه اغلب دلالان در بازار مسکن براین باورند که در حال حاضر منطقه یک تهران به دلیل برخورداری از درجه بالای کیفیت برای سکونت ارقام فروش و اجاره املاک در بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده است و با جدایی از تهران به عنوان یک منطقه مستقل از پایتخت ممکن است تفاضل قیمت مسکن در شمیرانات در مقایسه با املاک دیگر در مناطق مختلف تهران به بیشترین میزان خود برسد.
البته در این بین عده دیگری از مشاوران املاک معتقد هستند که جدایی شمیرانات از تهران هیچ تاثیر منفی چه از لحاظ قیمت چه از لحاظ میزان متقاضی نخواهد گذاشت مگر اینکه دور تا دور «منطقه یک» حصار کشیده شود!
منطقه یک جزیره ثروتمندان
منطقه یک تهران نسبت به دیگر مناطق همیشه از بالاترین قیمت پیشنهادی فروش و همچنین اجاره بهره‌مند بوده و هست اما اگر جدایی شمیران از تهران عملی شود به نظر می‌رسد که قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن منطقه یک بیش از اینها افزایش خواهد یافت.
بنگاهداری در خیابان محمودیه با افزودن به این مطلب عنوان کرد: اگر افزایش قیمت با اجرای این قانون در منطقه یک صورت بگیرد به طور یقین قدرت خرید کاهش پیدا خواهد کرد و اکثر سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری به این منطقه رومی‌آورند به همین خاطر متقاضیان اعیان نشین تنها برای سکونت، این منطقه را انتخاب خواهند کرد و این پیش بینی اگر صحیح باشد می‌توان گفت که شمیرانات همچون جزیره دیده خواهد شد!
تافته جدا بافته صفت منطقه شمیران
از سوی دیگر یکی از فعالان بازار مسکن فرمانیه به عنوان پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن شمیرانات بعد از جدایی از تهران گفت: اکنون بازار مسکن منطقه شمیرانات هم از لحاظ قیمت‌های پیشنهادی و هم از بابت متقاضیان خاص است.
وی در ادامه تصریح کرد: باور داریم که جدایی شمیران از تهران در بازار مسکن منطقه یک به نوسان قیمت منجر خواهد شد. 
دیوار یا حصارکشی به دور شمیران 
یکی از فعالان بازار مسکن در زعفرانیه به این مساله اشاره کرد: اگر جدایی شمیران از تهران به صورتی باشد که دور تا دور شمیران حصار یا دیوار کشیده شود و در این حد جدایی جدی باشد، احتمال دارد بازار معاملات مسکن این منطقه تحت تاثیر قرار بگیرد در غیر این صورت بعید به نظر می‌رسد که قیمت‌های پیشنهادی فروش یا اجاره املاک در منطقه یک به دلیل جدایی دچار نوسان به هر سمتی شود!
                                                                  


تعجیل در فروش آپارتمان‌های لوکس در تهران (91/10/3)
اوضاع فروش واحدهای لوکس و سوپرلوکس در بازار مسکن، نشان می‌دهد که این روزها متقاضیانی که قصد خرید چنین واحدهایی را دارند، می‌توانند از این فرصت به‌دست آمده استفاده کنند؛ چراکه بر اساس نقل قول‌ها از سوی فروشنده‌ها یا مشاوران املاک، برای فروش برخی از واحدهای لوکس هم‌اکنون هیچ وقت‌کشی خاصی اعمال نمی‌شود.

ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی از واحدهای مسکونی بیش از 150 متر مربع پرداخته که در فایل فروش آنها تعجیل در فروش عنوان شده است.
یک واحد مسکونی 150 متری نوساز به‌صورت تک‌واحدی در خیابان گل سنگ با قیمت 950 میلیون تومان به بازار فروش در محله نیاوران عرضه شده است. در فایل مذکور اعلام شده که این واحد شخصی‌ساز است؛ اما به دلیل «پول لازم بودن» فروشنده، قصد فروش فوری آن در نظر گرفته شده است.
علاوه براین در خیابان فرشته واحدی لوکس به متراژ 160 متر مربع 3 خوابه، مبله شده به همراه کلیه امکانات با قیمت متری 6 میلیون و 900 هزار تومان آماده واگذاری به خریدار است. در عنوان این فایل اظهار شده که مالک به دلیل اینکه «مسافر خارجه» است تصمیم دارد این واحد را فوری به فروش برساند.
همچنین «نیاز شدید مالی» باعث شده است تا فروشنده‌ای واحد 160 متری خود را در یکی از فرعی‌های فرمانیه یعنی خیابان عسگریان با قیمت 840 میلیون تومان به بازار فروش معرفی کند. واحد مذکور از کلیه امکانات برخوردار است و قیمت پیشنهادی فروش مقطوع اعلام شده است.
                                                                            
               

ارزان ترین‌های فروش مسکن در تهران (91/9/30)
 یک میلیون و 250 هزار تومان در ازای هر متر مربع ، کمترین قیمت پیشنهادی فروش بود که روز گذشته در بازاریابی‌های ملکی در تهران اعلام شد. قیمت مذکور مربوط به واحدی 80 متری بازسازی شده در محدوده خیابان رجائی بعد از 13 آبان است.

علاوه براین یک واحد مسکونی به متراژ 75 متر مربع در یافت آباد در بلوار الغدیر متری یک میلیون و 350 هزار تومان قیمت گذاری شده است. قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی ستون امروز نبض بازار، کمترین نرخ‌های اعلام شده به متقاضیان خرید هستند. همانطور که مشخص است ارزش هر متر مربع این واحدهای مسکونی کمتر از 2 میلیون تومان از سوی فروشنده‌ها تعیین شده است. در بین نرخ‌های پیشنهادی تعداد اندکی از واحدها نوساز هستند و در اکثر فایل‌ها عمر بنا بیش از 10 سال عنوان شده است. با بررسی کلی بین این 35 فایل فروش، واضح است که این دسته از واحدهای مسکونی که قیمت آنها زیر 2 میلیون تومان است در بازه یک میلیون و 250 هزار تومان تا یک میلیون و 940 هزار تومان قرار گرفته‌اند. همچنین بیشترین قیمت پیشنهادی فروش در ستون امروز نبض بازار که به ارزان‌ترین‌ها اختصاص دارد به واحدی 37 متری در خیابان تختی واقع در یافت آباد مربوط می‌شود که با نرخ یک میلیون و 940 هزار تومان پیشنهاد شده است. 3 سال از عمربنای این واحد می‌گذرد البته این واحد از شرایط ویژه خرید برخوردار است. واحد مذکور از 18 میلیون تومان وام بهره‌مند است و به میزان 15 میلیون تومان رهن کامل در اختیار مستاجر است.
                                          آخرین اخبار از اوضاع خرید و فروش مسکن(20/9/91)
 اگرچه در گذشته نه چندان دور آن دسته از متقاضیان دارای قدرت‌ اندک مالی در بازار مسکن سعی می‌کردند با بودجه‌ای که برای خرید در نظر می‌گرفتند واحدی را با حداقل امکانات (پارکینگ و انباری ) خریداری کنند اما به دلیل اینکه این روزها از قدرت خریدشان کاسته شده است، آنها دیگر قید امکانات را زده‌اند و تنها رسیدن به عنوان «صاحبخانه» را هدف خود تعیین کرده‌اند." به گزارش ایسنا در ادامه این گزارش آمده است: برخی از مشاوران املاک فعال در خیابان آذری درباره وضعیت فعلی خرید و فروش واحدهای مسکونی اظهار کرده‌اند " اکنون بیشتر متقاضیان با بودجه‌ای بین 60 تا 80 میلیون تومان قصد خرید دارند که این میزان بودجه به غیر از واحدهای چند سال ساخت برای خرید واحدهای نوساز هم مناسب است." یکی از بنگاهداران مسکن درباره قیمت واحدهای نوساز خاطرنشان کرد: " البته با 60 میلیون تومان خرید واحد مسکونی در خیابان آذری مقدور نیست اما با 80 میلیون تومان می‌توان واحدی با متراژ حدود 35 متر مربعی را خریداری کرد." وی افزود: " همان‌طور که مشخص است با این میزان بودجه خریداران نمی‌توانند واحدی با متراژ متوسط به همراه امکانات را صاحب شوند." فیروزی تصریح کرد: " با توجه به قیمت‌های پیشنهادی بازار مسکن در حال حاضر خریدارانی که در بازار حضور دارند به دنبال امکانات نیستند بلکه در تلاش هستند تا با ارزشی که بودجه شان دارد، واحدی حتی یک متر بزرگ‌تر را خریداری کنند." از سوی دیگر یکی از دلالان بازار مسکن در منطقه نیروی هوایی در رابطه با حجم معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی اظهار کرد: " مسائلی که طی چند وقت اخیر در وضعیت اقتصادی پیش آمد، باعث شد تا بسیاری از فروشنده‌ها به اوضاع بازار بی اعتماد و از فروش واحدشان منصرف شوند." توکلی به این موضوع اشاره کرد: " اکنون تعداد خریداران نسبت به فروشنده‌ها در بازار مسکن بیشتر است و برهم خوردن تناسب میان عرضه و تقاضا، همان‌طور که گفته شد به دلیل بی‌اعتمادی فروشنده‌ها به وضعیت اقتصاد است." وی افزود: " این روزها اغلب متقاضیان با بودجه‌ای حدود 100 میلیون تومان به بازار خرید مراجعه می‌کنند که این میزان بودجه، خرید واحدهایی با متراژ بین 40 تا 50 متر مربع را برای متقاضیان میسر می‌سازد." این بنگاهدار تاکید کرد: "هیچ خریداری از اینکه واحدی را بتواند، خریداری کند که از پارکینگ یا انباری برخوردار باشد دریغ نمی‌کند، اما مساله اینجاست که معمولا واحدهای متراژ کوچک از چنین امکاناتی بهره‌مند نیستند، مگر اینکه برخی از واحدهای متراژ کوچک در طبقه چهارم واقع شده باشند و برای سهولت در فروش آنها، پارکینگ تعلق گرفته باشد."

ماجرای اکازیون‌های ستاره‌دار در بازار مسکن (12/09/91)
اگر در چند ماه گذشته به قصد خرید خانه به آژانس املاک محل خود رفته اید و احیانا به شما پیشنهاد خرید یک واحد «اکازیون» با قیمتی متفاوت از قیمت‌های موجود در بازار شده است بهتر است قبل از هرگونه اقدام عجولانه برای خرید، وضعیت ملک را بررسی کنید! 

به گزارش «دنیای اقتصاد» در چند ماه گذشته مالکانی که برای فروش واحدهای اکازیون خود به بازار خرید و فروش مسکن وارد شده اند در برخی موارد واحدهایی را برای فروش آماده کرده‌اند که اگرچه نسبت به قیمت سایر واحدها در بازار فوق‌العاده ارزان‌تر هستند، اما مالک به دلایلی از جمله نامشخص بودن وضعیت سند یا فاقد جواز بودن آن حاضر شده است از بخشی از قیمت واقعی ملک صرف نظر کند و با همین ترفند آن را اکازیون معرفی کند. 
علاوه بر این برخی از مالکان به جای معرفی مزایای معمولی قابل توجه برای خریداران همچون دو نبش بودن ملک یا دارا بودن سونا و جکوزی، مزایای غیر معمول در بازار مثل داشتن جارو برقی مرکزی را در توضیحات ملک خود اضافه کرده‌اند. 
به عنوان مثال مالکی ملک 800 متری خود را که در ولنجک قرار گرفته اکازیون معرفی کرده و آن را متر مربعی 9 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است، اما در توضیحات ملک خود علاوه بر اینکه به سن بنا اشاره ای نکرده بلکه عنوان کرده این ملک مشارکتی بوده و تنها قیمت زمین در قیمت‌گذاری لحاظ شده است. هچنین این ملک غیرقابل سکونت و فاقد جواز معرفی شده است! 
ملک دیگری در نیاوران هم با 400 متر مربع زیر بنا متر مربعی 4 میلیون و 500 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است، اما سند این ملک اوقافی است و تنها مزیت این ملک دارا بودن جارو برقی مرکزی عنوان شده است. 

                                                                

خانه ویلایی در تهران، چند؟ (16/8/91)
در حال حاضر کمترین فایل فروش در بازار املاک و مستغلات در تهران مربوط به زمین‌های فروشی با کاربری‌های متفاوت است، اما فایلی که میزان عرضه آن همچون زمین‌های آماده ساخت که فاقد بنای مسکونی یا بنای غیر قابل سکونت هستند ، نسبت به دیگر فایل‌های فروشی یا اجاره‌ای در بازار مسکن بسیار کم است، فایل «ویلاهای فروشی» است. 


بنگاهداران معتقد هستند از زمانی که آپارتمان سازی فراگیر شد و بسیاری از متقاضیان بازار مسکن زندگی آپارتمان‌نشینی را انتخاب کردند تعداد خانه‌های ویلایی در تهران بطور چشمگیری کاهش یافت. 
همچنین عده‌ای از بنگاهداران تاکید می‌کنند یکی از دلایل اصلی کاهش تعداد ویلا، ورود غیرحرفه‌ای‌ها به طور مستقیم به بازار ساخت‌وساز بود. زیرا عده‌ای از مصرف کننده‌ها در بازار مسکن که صاحب املاک ویلایی بودند با مشاهده رشد ارزش بازار مسکن در چند سال گذشته پی به این امر بردند که تحویل چند واحد نوساز در ازای تخریب یک واحد ویلایی، ارزنده‌تر و سودمندتر خواهد بود، چراکه مالکان از این راه می‌توانند منبع درآمد قابل توجهی از طریق اجاره واحدهای حاصل از ساخت و نوسازی ملکشان را برای خود به راحتی تامین کنند. 
بر اساس اطلاعات موتور جست‌وجوی املاک «ایران‌فایل» بیشترین واحدهای ویلایی مربوط به واحدهایی با متراژ بین 100 تا 200 متر مربع است و از سوی دیگر، هر چه میزان متراژ افزایش پیدا می‌کند از تعداد ویلاها کاسته می‌شود. علاوه براین شواهد نشان می‌دهد بیش از 90 درصد ویلاهای مسکونی نوساز نیستند، زیرا اکثر آنها حدود 25 تا 30 سال ساخت هستند. در بیشتر فایل ویلاهای فروشی، مالکان تاکید کرده اند که قیمت ملک شان را بر اساس قیمت زمین محاسبه کرده اند و کمتر فروشنده‌ای اظهار کرده که قیمت فروش را برحسب متراژ بنا و زمین تعیین کرده است.

                                                

ورود متقاضیان بازار مسکن به حومه تهران 
قیمت آپارتمان در اطراف پایتخت 
رکود خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران و ارزان تر بودن قمیت مسکن در حومه شهر تهران، بخشی از متقاضیان را به سمت این بازارها کشانده است. 

با گذشت یک ماه از فصل پاییز، بازار خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران همچنان با رکود مواجه است و قیمت‌های سرسام آور، اجازه خرید را به متقاضی نمی دهد اما در این میان املاک در اطراف تهران با قیمت‌های مناسب تری به متقاضیان فروخته می شود. 

آپارتمان‌های حومه تهران با قیمت هایی بسیار مناسب تر نسبت به تهران عرضه می شوند و حتی فروشندگان این واحدها تسهیلاتی مانند پرداخت اقساطی را برای خریداران در نظر می گیرند تا رکود حاکم در بازار مسکن را بشکنند. 

در واقع افزایش قیمت مسکن در شهر تهران، بخشی از متقاضیان این بازار را به سمت حومه تهران کشانده است که شهرهای جدید پرند، پردیس و اندیشه از پرطرفدارار ترین این شهرها هستند ضمن آنکه در برخی از مناطق دیگر هم خرید و فروش آپارتمان اتفاق می افتد. 

براساس این گزارش، قیمت آپارتمان در شهر جدید پردیس به نسبت دیگر شهرهای جدید گران تر است و پس از آن شهر جدید پرند و اندیشه قرار دارد که البته شهر اندیشه از سال گذشته تاکنون با جهش قیمتی زیادی روبرو شد اما همچنان قیمت آن از دیگر بخش های حومه تهران ارزان تر است. 

هم اکنون قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر جدید پردیس هر متر مربع یک میلیون تا یک میلیون و 100هزار تومان به فروش می رسد و در شهر جدید پرند هم متری 800 هزار تومان خرید و فروش می شود. 

قیمت آپارتمان در حومه تهران 

همچنین یک واحد 85 متری در کرج - محمدشهر، دو خوابه، نوساز به قیمت 81 میلیون تومان به فروش می رسد و همین متراژ در فردوسیه، 95 میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری می شود. 

یک دستگاه آپارتمان به مساحت 83 مترمربع در کرج - فردیس - شهرک ناز هم با 20 میلیون تومان وام، 15 میلیون تومان رهن و 48 میلیون تومان نقد به فروش می رسد. 

همچنین واحدی 87 متری در کرج - خرمدشت هم به قیمت 40 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در مارلیک کرج میدان ارغوان، یک آپارتمان 80متری با پارکینگ به قیمت 65 میلیون تومان به فروش می رسد. 

یک آپارتمان در کرج کیانمهر فاز 5 به مساحت 80 متر مربع، دو خوابه، نوساز با پارکینگ و انباری، هر مترمربع یک میلیون و 300 هزار تومان به فروش می رسد و در شاهین ویلا آپارتمان به مساحت 77متر با تمامی امکانات و عمر 8 ساله متری 950 هزار تومان قیمت گذاری شده است.(مهر)

لیست تازه از قیمت مسکن (26/07/91)
روز گذشته تعداد زیادی از فایل‌ها با کاربری مسکونی به قیمت روز و شرایط ویژه به بازار فروش واحدهای مسکونی از سوی مشاوران املاک ارائه شد که ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی از این واحدهای مسکونی پرداخته که به این شرح است: 

یک واحد مسکونی در خیابان حسام‌الدین واقع در بریانک شرقی به متراژ 39 مترمربع، یک خواب، به همراه انباری و برخورداری از 11 میلیون تومان وام آماده واگذاری به خریدار است. 
البته در حال حاضر این واحد با میزان 18 میلیون تومان در رهن مستاجر است و خریدار با این تفاسیر باید 37 میلیون تومان بطور نقدی به فروشنده پرداخت کند. 
از طرف دیگر فروشنده ای واحد 45 متری خود را در خیابان امام خمینی در محدوده خیابان خوش با قیمت 97 میلیون تومان به بازار فروش عرضه کرده است. البته متقاضی مجبور نیست مبلغ اعلام شده را پرداخت کند؛ چراکه واحد مذکور از 20 میلیون تومان وام بهره مند است و 22 میلیون تومان قابلیت رهن دارد و از قیمت اعلام شده فقط 55 میلیون تومان باقی می‌ماند که خریدار باید این مبلغ را پرداخت کند. 
همچنین 90 میلیون تومان نقد، 20 میلیون تومان وام و 33 میلیون رهن شرایط یک واحد فروشی از سوی مالک تعیین شده است که متراژ آن 47 متر مربع و در منطقه شهران است. 
علاوه براین در خیابان مختاری واقع در خیابان ولیعصر جنوبی یک واحد مسکونی 48 متری در طبقه چهارم با انباری و تراس برای فروش به متقاضی عرضه شده است. بنگاهدار اظهار کرده است که خریدار با 10 میلیون تومان وام خرید و 40 میلیون تومان نقد و با کمک 20 میلیون تومان رهن می‌تواند برای خرید این واحد اقدام کند. 
از طرف دیگر شرایط ویژه خرید تنها به واحدهای مسکونی که قیمت آنها کمتر از 100 میلیون تومان است، اختصاص ندارد، زیرا در محله بلوار فردوس غرب واحد یکسال ساختی به متراژ 64 متر مربع با کلیه امکانات و 16 متر حیاط اختصاصی برای فروش معرفی شده است. 20 میلیون تومان وام و همچنین 50 میلیون تومان رهن برای آن در نظر گرفته شده است و به غیر از این مالک هم باید 90 میلیون تومان پرداخت کند.

                                                                      

 

لیست تازه از قیمت آپارتمان در تهران 
خریداران مسکن بازار طلا را تعقیب می‌کنند؟ 
نرخ‌های پرنوسان در بازار ارز و طلا طی چند هفته گذشته هر ضرر و زیانی که به همراه داشت برای فروشنده‌ها در بازار مسکن همراه با سود بود. 

طی این مدت که بسیاری از مالکان در تلاش بودند هر چه سریع‌تر واحدشان را به خریداران واگذار کنند، متقاضیان به دلیل بالا بودن قیمت فروش اقدام به خرید نمی‌کردند و منتظر بودند تا قیمت‌های پیشنهادی فروش از تب و تاب بیفتند و نرخ‌های واقعی رونمایی شوند؛ اما گروهی از خریداران با نوسان قیمت در بازار ارز و طلا خود را به بازار مسکن رساندند و سعی کردند در کوتاه ترین زمان خریدشان را در بازار انجام دهند. 
طبق معمول و روال گذشته به محض گرانی یک کالا متقاضیان به بازار خرید مراجعه کردند ! 
افت و خیزحجم خریداران در بازار مسکن 
به نقل از بنگاهداری در منطقه افسریه حدود یک هفته‌ای است که بازار خرید و فروش ملک با رکود مواجه شده است و دلیل این بی رونقی تعادل سازی نسبی بازار دلار و طلا و عدم معامله بوده است! 
وی در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: به محض اینکه بازار ارز و طلا با نوسان‌های شدید روبه‌رو شد و پله‌های ترقی قیمت هر دقیقه طی می‌شد، خریداران از ترس اینکه مبادا بازار مسکن هم با چنین نوسان قیمتی مواجه شود، تصمیم خود را عملی کردند و وارد بازار خرید ملک شدند. 
وی در ادامه تاکید کرد: بارها به خریداران هر کالایی گوشزد شده است زمانی که بازار آشفته است و قیمت‌ها ثبات ندارد از آن بازار و بازار‌های در ارتباط یا تاثیرپذیر خرید نکنند؛ زیرا ممکن است کالای مورد نظر خود را با قیمت حقیقی خریداری نکنند؛ اما متقاضیان توجهی به این امر ندارند. 
مزینانی همچنین خاطرنشان کرد: زمانی که قیمت ارز و طلا به طور صعودی در حال حرکت بود مراجعه به بازار مسکن هم با رونق مواجه شده بود؛ اما حال یک هفته‌ای است که دوباره بازار مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. 
این بنگاهدار علاوه براین عنوان کرد: در حال حاضر 90 درصد خریداران در بازار مسکن خواهان خرید واحدهای 65 تا 70 متر مربع با بودجه‌ای حدود 100 میلیون تومان هستند که البته با این بودجه برای چنین متراژهایی، واحدهایی نزدیک به 10 سال ساخت را می‌توانند خریداری کنند.
از سوی دیگر در شرق تهران در حوالی خیابان نبرد، بازار خرید و فروش مسکن تقریبا روزهای خوبی را تجربه می‌کند؛ زیرا شواهد نشان می‌دهد عده‌ای از خریداران زمان فعلی را برای خرید مناسب یافته‌اند؛ چراکه مشتریان واحدهای 50 تا 60 متری این روزها در بازار در رفت وآمد هستند و اکثر آنها حدود 80 تا 90 میلیون تومان بودجه برای خرید تامین کرده‌اند. 
جعفری تصریح کرد: افزایش و کاهش نرخ ارز بر مساله قیمت در بازار مسکن فعلا تاثیر نداشته است؛ اما مشوق متقاضیان این بازار برای خرید شده است.

                                                           

سه راه خانه‌دار شدن در شهرهای قدیم و جدید اطراف تهران (16/07/91)

در بازار مسکن شهرهای جدید و قدیم همچون پرند، هشتگرد، فازهای مختلف اندیشه، پردیس و فردیس کرج و غیره که در چند کیلومتری تهران واقع شده‌اند شرایط آسانی برای خانه دار شدن متقاضیان مسکن فراهم شده است. 

وام خرید مسکن، رهن کامل، پرداخت قسمتی از مبلغ فروش به صورت اقساط طی مدت تفاهم شده شرایطی هستند که به متقاضی کمک می‌کند کمبود نقدینگی خرید را از این سه راه جبران کند، طوری که خریدار فقط مبلغ اندکی در مقایسه با ارزش کلی واحد مورد نظر را در ابتدای معامله به طور نقدی پرداخت خواهد کرد. بنا به گفته تعدادی از بنگاهداران فعال در شهرهای مذکور اگرچه قیمت خرید این دسته از واحدهای مسکونی بسیار ارزنده است و همچنین شرایط خرید از همه لحاظ به سود متقاضی است، اما مسافت محل کار از یک سو و ازدحام جمعیت در پایان ساعت کاری مقرر که باعث شلوغی اتوبان می‌شود، باعث شده تا خریداران کمتری جذب این شهرها شوند. در حال حاضر اکثر خریداران، زوج‌های جوان یا خانواده‌هایی هستند که به نیت سرمایه‌گذاری قصد خرید چنین واحدهایی را دارند؛ به همین خاطر اکثر بنگاهدارانی که فایل فروش این واحدها را آگهی می‌کنند به خریداران پیشنهاد می‌کنند که آنها از طریق رهن بدون وقفه واحدشان به مستاجر، شرایط خرید را برایشان تسهیل می‌کنند.

                                                         

لیست تازه از قیمت مسکن در نیمه شمالی تهران 
در بازار معاملات واحدهای مسکونی نوساز در نیمه شمالی تهران متقاضیان برای خرید هر متر مربع آپارتمان مورد نظرشان باید خیلی بیش از 2 میلیون تومان پرداخت کنند. 
ستون امروز نبض بازار طی یک بررسی 35 قیمت پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی نوساز در محله‌های شرقی، غربی (در نیمه شمالی) و شمالی تهران را مورد مقایسه قرار داده است. 

کمترین قیمت به متری 2 میلیون و 350 هزار تومان در منطقه پیروزی و از سوی دیگر بیشترین قیمت برای واحدی در منطقه جمشیدیه به ارزش متری 7 میلیون و 500 هزار تومان مربوط می‌شود. 
این دو نرخ فروش به عنوان بازه قیمت در بازار مسکن واحدهای مسکونی نوساز از غرب تا شرق و شمال تهران مطرح است. 
علاوه براین نگاه کلی به قیمت‌های اعلام شده از سوی مالکان در بازار مسکن نیمه شمالی تهران نشان می‌دهد که عمده قیمت پیشنهادی فروش واحدهای نوساز، حدود متری 3 میلیون تومان است و کمترین تعداد قیمت پیشنهادی فروش برای واحدهای نوساز، بازه بین 2 تا 3 میلیون تومان است. 
بعد از رقم 3 میلیون تومان که قیمت‌گذاری هر متر مربع اکثر واحدهای نوساز با این رقم شروع می‌شود، 4 میلیون تومان رکورددار قیمت هر متر واحدهای نوساز مسکونی است. 
با توجه به نرخ‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی نوساز در جدول، خریدارانی که قصد خرید واحدی نوساز دارند، اما در نظر دارند کمتر از قیمت‌های مذکور را هزینه کنند باید در نیمه جنوبی پایتخت به دنبال واحد مورد نظر خود باشند. البته منظور، این مساله نیست که در نیمه جنوبی تهران قیمت ها به بیش از 2 میلیون تومان قد نمی کشد بلکه در بازار مسکن جنوبی تهران می‌توان با واحدهایی که ارزش آنها حتی بیش از 3 میلیون تومان هم هست رو به رو شد؛ اما در نیمه جنوبی تهران قیمت واحدهای نوسازی که بازه قیمت آنها حداکثر تا 3 میلیون تومان اعلام می‌شود بیش از مناطق دیگر است. 
به گزارش «دنیای اقتصاد» در ماه های اخیر به دلیل حرکت نقدینگی به سمت بازارهای ارز و طلا، زمینه افزایش یا تحریک قیمت مسکن کور شده است. با این حال متقاضیان مسکن کماکان درباره سطح بالای قیمت ها گلایه دارند و آن را ناموزون توصیف می کنند. 
طبق تحقیقات میدانی در بازار معاملات مسکن در حال حاضر میانگین قیمت واحدهای مسکونی نوساز در نیمه شمالی تهران از مرز 3 میلیون تومان عبور کرده است این در حالی است که توانایی خریداران مسکن افزایشی پیدا نکرده است.

                                                            

کجای تهران برای خرید مسکن ارزان است؟ (08/07/91)
روز گذشته محله‌هایی همچون: دوراهی قپان، میدان قزوین، خیابان دامپزشکی، سینای غربی، سه راه آذری، مولوی، مسعودیه، رسالت، بلوارمعلم، نواب، تهران نو، شهرری، افسریه، وحدت اسلامی، خیابان مدنی، سولقان، خانی آباد نو و خاوران در بازار مسکن به عنوان محله‌هایی که قیمت هر متر مربع واحدهایی با کاربری مسکونی کمتر از 2 میلیون تومان پیشنهاد می‌شود، به خریداران مسکن در قالب فایل‌های آگهی معرفی شدند. 

متراژ این دسته از واحدهای مسکونی بین 37 متر مربع تا 100 متر مربع است و از سوی دیگر بنای آنها به دلیل چند سال ساخت یا نوساز بودن بسیار متنوع است. 
البته تعداد محدودی از واحدهای مسکونی که ارزش هر متر مربع آنها کمتر از 2 میلیون تومان است از سند قولنامه‌ای برخوردار هستند و همچنین واحدهایی که از کوچک‌ترین متراژها بهره‌مند هستند از امتیاز وام خرید برخوردارند. شواهد نشان می‌دهد که این واحدها ممکن است امکانات معمولی (پارکینگ، آسانسور و انباری ) را شامل حال خریداران کنند و از طرف دیگر برخی از واحدها در طبقه زیر همکف واقع شده‌اند. 
برای مثال: یک واحد مسکونی با متراژ 80 متر مربع با کلیه امکانات؛ اما با سند قولنامه‌ای متری یک میلیون و 300 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. 
از سوی دیگر در خیابان وحدت اسلامی تعدادی واحد مسکونی 65 و 70 متری نوساز با قیمت متری یک میلیون و 900 هزار تومان آماده تحویل به خریدار است.

                                                         

نگاهی به قیمت خانه در تهران/آپارتمان‌های لوکس متری 10 میلیون تومانی 

قیمت واحد‌های لوکس در تهران در حال رشد است به‌گونه‌ای که شواهد نشان دهنده افزایش 500 هزار تومانی تا دو میلیون تومانی برای هر متر مربع آن در شمال شهر است. 

40 درصد از قیمت تمام شده آپارتمان‌های لوکس متاثر از قیمت زمین است و با تغییرات قیمت ارز و مصالح ساختمانی و همچنین زمین، هزینه ساخت آپارتمان‌های لوکس هم تغییر داشته است. 

این در حالی است که نیمی از قیمت مسکن را زمین و درصد قابل توجهی از آن را مصالح ساختمانی تعیین می‌کند. بر این اساس طی چند ماهه اخیر با تاکید بر این‌که این واحدها متقاضیان ویژه دارند، شاهد تغییر قیمت برای هر متر مربع واحدهای لوکس در شمال تهران در سال جاری بین 500 هزار تا 2 میلیون تومان بوده‌ایم و همچنین افزایش اجاره بها برای این دسته از واحدهای مسکونی نزدیک به 30 درصد نسبت به سال قبل روی داده است. 

ایرج رهبر-رییس کانون سراسری انبوه‌سازان-در این‌باره تصریح کرد: در ساخت ساختمان‌های لوکس عمدتا از مصالح وارداتی و با کیفیت استفاده می‌شود که با گرانی ارز، قیمت اینگونه مصالح که در داخل ساختمان به‌کار می‌رود، با افزایش مواجه شده است. 

وی ادامه داد: علاوه بر مصالح داخلی، تزئینات خارجی یک ساختمان لوکس و تامین امکانات رفاهی که در این ساختمان‌ها به‌کار می‌رود، با نوسان مواجه شده است که در نهایت بر قیمت تمام شده تاثیرگذار خواهد بود. 

در حال حاضر ساخت و ساز در آپارتمان‌های لوکس با نوسان قیمت مواجه است و نوسانات قیمت ارز و زمین طی یک‌سال گذشته بازار خانه‌های لوکس را نیز متاثر کرده‌ است. 
البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که این واحدها متقاضیان خاص خود را دارند و نوسانات قیمت بازار آن را دچار رکود نمی‌کند. 

به‌طور مثال واحدهای مسکونی سوپر لوکس که مساحتشان بیش از 300 متر مربع است و با امکانات کامل و خاص به بازار عرضه می‌شوند، مشتریان خاص خود را دارند و معمولا گرانی و تورم بر حجم متقاضیان این گروه تاثیر نمی‌گذارد. 
قیمت یک واحد لوکس در کامرانیه شمالی از متری شش میلیون و550تا 11 میلیون تومان، در اقدسیه این قیمت از هشت میلیون و 500 هزار تومان به بالا و در خیابان فرشته حداقل قیمت یک واحد لوکس از شش میلیون و200 هزار تومان تا 10میلیون تومان و در نیاوران نیز این واحدها با متری هفت میلیون تومان به فروش می‌رسند و براساس امکاناتی که دارند بعضا قیمتها تا متری 15 میلیون تومان نیز به چشم می خورند. 

شارژ ماهیانه واحدهای لوکس و سوپرلوکس نیز در این مناطق با توجه به متراژ واحد از حداقل 200 هزار تومان در ماه پرداخت می‌شود 

 

 

انتشار سی‌دی حاوی اطلاعات مسکن ویژه تهران

سابقه سکوت 10 ساله در تهران مهم‌ترین شرط ثبت‌نام ویژه توانایی باز‌پرداخت اقساط ماهیانه، استفاده نکردن از تسهیلات مالی برای مسکن، متاهل‌بودن و سابقه سکوت 10 ساله در تهران از مهم‌ترین شرایط ثبت‌نام ویژه مسکن تهران است. در حالی که این روزها بسیاری از متقاضیان مسکن ویژه تهران در انتظار اعلام شرایط ثبت‌نام از سوی نهادهای مسوول هستند، جزییات مسکن ویژه پایتخت در آینده از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران اعلام می‌شود. براین اساس این اداره سی‌دی‌های حاوی اطلاعات و جزییات کامل این مسکن را در اختیار خبرگزاری‌ها و مردم قرار می‌دهد. قیمت و داخل شهر تهران بودن از جمله تفاوت‌های اساسی مسکن‌های مسکن ویژه تهران با مسکن‌های مهر است و به‌زودی با نزدیک‌شدن به زمان ثبت‌نام سی‌دی‌های حاوی اطلاعات آن منتشر می‌شود. به گزارش ایسنا، جزییات بیشتر این طرح به یکباره منتشر شده و شخص وزیر راه و شهرسازی عدم ارسال اخبار مربوط به آن را به دلیل قطعی‌نشدن آن از سوی نهادهای ذیربط را متذکر شده است. کازیون‌های تابستانی را بشناسید........ نوساز در تهران؛ دو میلیون به بالا(91/04/03)

خرید و فروش مسکن از امروز وارد فصل رونق تابستانی می‌شود و انتظار می‌رود معاملات در بنگاه‌های املاک نسبت به بهار حجم بیشتری به خود بگیرد.
قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران با شروع فصل تابستان ظاهرا تفاوت آشکاری با روزهای بهاری نکرده اما کنکاش در بازار واحدهای نوساز نشان می‌دهد در اکثر مناطق، قیمت‌ پیشنهادی فروش آپارتمان‌های نوساز از مترمربعی حداقل 2 میلیون تومان شروع می‌شود و برای واحدهای لوکس در محله‌های شمالی این عدد به مترمربعی 8 میلیون تومان هم می‌رسد.

در بازار واحدهای با عمر‌بنای حدود 2 تا 5 سال نیز اتفاق تازه‌ای که قابل مشاهده است اینکه، قیمت‌های سال گذشته آپارتمان‌های واقع در منطقه2 همچون شهرک‌غرب هم‌اکنون به عنوان قیمت واحدهای منطقه5 از سوی مالکان پیشنهاد می‌شود. به عبارت ساده‌تر قیمت مسکن محله‌های شمال غرب اکنون بعد از یکسال، ملاک قیمت‌گذاری در محله‌های غرب تهران قرار گرفته است.
در شهرک‌غرب تابستان سال گذشته آپارتمان‌های مسکونی عمدتا مترمربعی 3 میلیون تا 3 میلیون و 500 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شد؛ این در حالی است که نرخ واحدها در این منطقه اکنون به مترمربعی 4 میلیون تومان رسیده و قیمت‌های متری 3 میلیون در حال حاضر برای آپارتمان‌های دو تا حداکثر 5 سال ساخت در نقاطی همچون صادقیه، پونک و اشرفی‌اصفهانی و شهرزیبا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گزارش «دنیای‌اقتصاد» هر چند در حال حاضر همه در بازار مسکن از گرانی ملک صحبت می‌کنند، اما با کمی جست‌وجو در بازار هنوز هم می‌توان به اکازیون‌ دست یافت.
به عنوان مثال در محله سعادت‌آباد که گفته می‌شود قیمت آپارتمان نوساز از مترمربعی 6 میلیون تومان شروع می‌شود، مالک یک واحدمسکونی نوساز تصمیم گرفته در اولین روز تابستان واحد خود را به قیمت متری 4 میلیون و 500 هزار تومان واگذار کند.
براساس آنچه در سامانه مجازی ایران‌فایل آمده است: یک واحد مسکونی با متراژ 63 مترمربع و با عمربنای دو ساله در خیابان بخشایش سعادت‌آباد برای فروش، مترمربعی 4 میلیون و 500 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
این واحد در طبقه چهارم قرار دارد و دارای سند منگوله‌دار است.
وجود چنین واحدی در بازار فروش آن هم در روز اول تابستان حاکی از آن است که جو موجود در بازار خرید به رغم مانور گرانی، این قابلیت را دارد که بتوان با قیمت‌ زیرمنطقه نیز از آن خرید کرد.
در حال حاضر آپارتمان‌های مترمربعی 7 میلیون تومان نیز در بازار فروش وجود دارد که البته این واحدها در شمال تهران عرضه می‌شوند.

                                               

 رفتار زننده برخی دلالان مسکن ؛ وعده فروش با قیمت گران‌تر با هدف اخذ پورسانت بیشتر(91/03/07)

در بازار معاملات مسکن چه در باب خرید و فروش و چه در باب اجاره، مدتی است که برخی از مشاوران املاک قصد برهم زدن تعادل هر چه بیشتر قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن را دارند و به‌اندازه‌ای نقش‌این دسته از دلالان پررنگ است که اغلب متقاضیان در بازار مسکن، رفتار آنها را یکی از دلایل اصلی گران فروشی و عرضه نرخ‌های کاذب به بازار معاملات مسکن می‌دانند.

طی تماس‌های تلفنی عده‌ای از خریداران و مستاجران در هفته گذشته با گروه مسکن و عمران روزنامه «دنیای اقتصاد» مشخص شد که برخی از بنگاهداران برای دریافت حق کمیسیون بیشتر و علاوه بر آن گرفتن حق دلالی برای مشتری‌یابی، به فروشنده‌ها و موجران وعده داده‌اند که می‌توانند مشتریان دست به نقدی را برای واحدشان البته با نرخ بالاتر از قیمت پیشنهادی شان فراهم کنند.
محاسبه حق کمیسیون بر اساس متراژ ملک
خریداران و مستاجران مسکن که از رفتار زننده‌این دسته از دلالان مسکن و فروشنده‌ها و همچنین موجران به ستوه آمده‌اند از اتحادیه املاک به واسطه وظیفه کنترل و بازرسی بر میزان دریافتی حق کمیسیون انتظار دارند در وهله اول با چنین افرادی به شدت برخورد قانونی شود و مجازاتی برای آنها در نظر بگیرند تا تحت هیچ شرایطی نتوانند از اجرای قانون فرار کنند و همچنین آنها پیشنهاد کردند که مسوولان مسکن که نرخ مصوب حق کمیسیون را در حال حاضر براساس ارزش معامله محاسبه می‌کنند نحوه تعیین حق‌الزحمه مشاوران املاک را تغییر دهند؛ برای مثال حق کمیسیون را بر اساس میزان متراژ واحد مورد نظر تغییر دهند دراین صورت دیگر دلالان نمی‌توانند متراژ واحد را کم و زیاد کنند تا حق کمیسیون آنها به راحتی مورد تغییر قرار بگیرد و با اجرای‌ این طرح به طور یقین به نفع خریداران و مستاجران گامی ‌بزرگ و موثر برداشته می‌شود زیرا دیگر واسطه معاملات ملکی و مالکان نمی‌توانند اقدام به گران فروشی کنند. اما در حال حاضر از آنجا که حق کمیسیون مشاوران املاک بر اساس نسبتی از ارزش معامله محاسبه می‌شود، افزایش قیمت عملا به نفع دلالان سودجو است و به همین خاطر‌این دسته از دلالان برای تحمیل نرخ کاذب به بازار از خود تمایل نشان می‌دهند.
پلمب بنگاه‌های متخلف و قطع کدرهگیری آنها
مشاور ارشد اتحادیه املاک کشور در رابطه با طرح پیشنهادی متقاضیان مسکن به «دنیای اقتصاد» گفت: به طور قطع باید متقاضیان مسکن بدانند که بنگاهداران بدون مجوز، جرات چنین رفتاری در بازار مسکن را ندارند و اگر اتحادیه املاک متوجه چنین مساله‌ای شود در وهله اول اخطار جدی به بنگاهداران می‌دهد و اتحادیه املاک از اماکن، درخواست پلمب بنگاه مذکور را می‌کند و بلافاصله کدرهگیری آن بنگاه مسکن را قطع و از دسترس خارج می‌کند.
محمدرضا اعوانی در ادامه اظهار کرد: طی چند روز گذشته کمیسیون هیات عالی نظارت که چند وقت یکبار نرخ کمیسیون جدید برای بنگاهداران تعیین می‌کند به متقاضیان اعلام کرد امسال حق کمیسیون خرید یا اجاره مانند سال گذشته است و متقاضیان با مشاهده اجرای شیوه‌ای غیر از‌ این دستور به اتحادیه املاک کشور برای اطلاع‌رسانی و رسیدگی به تخلف مراجعه کنند.
وی درباره طرح پیشنهادی متقاضیان مبنی براینکه حق کمیسیون طبق میزان متراژ تعیین شود نه بر اساس ارزش ملک تاکید کرد: اتفاقا‌این پیشنهاد از سوی مشاوران اتحادیه املاک کشور مورد بحث قرار گرفته است، اما به دلیل یکسری کاستی‌ها و دشواری‌ها در حال حاضر اجرای چنین طرحی مقدور نیست زیرا طرح مذکور نیاز به بررسی و پهنه بندی‌ها و کارشناسی قیمت دارد که ‌این نیز نیاز به زمان دارد.

                                        عددی که مدیر عامل شهر جدید پردیس درباره ارزش آپارتمان‌های موجود در این منطقه اعلام کرده، نشان می‌دهد قیمت مسکن در اطراف تهران نسبت به سال گذشته حدود 20 تا 25 درصد افزایش پیدا کرده است.

در شهر جدید پردیس تابستان سال گذشته، آپارتمان‌های فروشی با قیمت‌هایی بین 750 تا 800 هزار تومان به ازای هر مترمربع به بازار خرید عرضه می‌شد اما آنطور که روز گذشته مدیرعامل این شهر اعلام کرده، هم‌اکنون قیمت آپارتمان در پردیس متری یک میلیون تومان است.
مهدی هدایت مدیر عامل شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرگزاری‌مهر در این باره تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش کاذب قیمت‌ها، شروع احداث واحدهای مسکن مهر را در دستور کار قرار دادیم که در روزهای آینده کلنگ‌زنی آن از سوی وزیر انجام می‌شود و جزئیات پروژه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد، ضمن آنکه خارج از سیستم شرکت عمران شهر جدید پردیس ثبت‌نام نداریم و باید تمام ثبت‌نام‌ها از طریق شرکت باشد.
«دنیای‌اقتصاد» در روزهای آینده گزارشی از وضعیت بازار مسکن در شهرهای جدید اطراف تهران منتشر می‌کند. 

جذابیت‌های روزمره در بازار مسکن تهران(91/03/01)

شواهد نشان می‌دهد که جذابیت‌های بازار مسکن در تهران، روز به روز در حال افزایش است و متقاضیان با صرف کمی‌زمان و جست‌وجو در بازار مسکن کلیه مناطق می‌توانند به اختلاف سطح بین بودجه خریداران، انواع عرضه واحدهای مسکونی، بازارگرمی‌های متفاوت برای ساخت و ساز، اعلام نرخ‌های پیشنهادی فروش عجیب و خیلی موارد دیگر برخورد کنند.
ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی فایل‌های جالب در بازار مسکن محله‌های مختلف تهران پرداخته که به شرح زیر است:

امکانات چشمگیر واحدهای معمولی
روز گذشته یک واحد مسکونی 54 متری نوساز در شرق تهران، محدوده بلوار ابوذر که مالک آن عنوان کرده: واحد مذکور علاوه بر خوش نقشه بودن از آسانسور و گچ بری

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 3 اسفند ماه 1391
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.